OFICIÁLNA KNIŽNÁ PUBLIKÁCIA

SLOVENSKÉHO OLYMPIJSKÉHO VÝBORU

O knihe

Oficiálna knižná pamätnica Slovenského olympijského výboru PJONGČANG 2018 zachytáva dianie na nedávnych XXIII. zimných olympijských hrách v Kórejskej republike.

Je to už siedma zimná a celkovo trinásta slovenská olympijská pamätnica. Od vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa ani raz nestalo, aby nevyšla slovenská publikácia z olympiády. Kniha PJONGČANG 2018 sa venuje predovšetkým pôsobeniu slovenských športovcov. Dominuje biatlon a najúspešnejšia slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, ktorá získala jednu zlatú a dve strieborné medaily. Nechýbajú ani ďalšie osobnosti slovenského športu – biatlonová nádej Paulína Fialková a zjazdárka Petra Vlhová, ktoré vybojovali rovnako ako ženská biatlonová štafeta piate miesta. Samostatná kapitola je venovaná rozlúčke našej zjazdárskej legendy Veroniky Velez Zuzulovej. Kniha neobchádza ani účinkovanie novo sa formujúcej slovenskej hokejovej reprezentácie. 

Kniha ponúka aj najzaujímavejšie momenty celých hier, všetky dôležité fakty, osobnosti, ich výroky, bohatú štatistiku a výsledkový servis, stručné predstavenie všetkých slovenských reprezentantov, prehľadnú chronológiu deň po dni.


Bohatá je aj fotografická časť s najzaujímavejšími momentkami a osobnosťami zimnej olympiády.
Plnofarebná knižná publikácia PJONGČANG 2018 vychádza na 160 stranách formátu A4. Zostavovateľom knihy je Milan Vranka, zodpovedným redaktorom Ľubomír Souček. Predslov napísal prezident SOV Anton Siekel. Na textovej časti sa podieľalo osem autorov – Ivor Lehoťan, Peter Pašuth, Roman Riša, Ľubomír Souček, Stano Ščepán, Ján Šiller, Boris Vanya a Milan Vranka. O obrazovú časť sa postarali najmä Ján Súkup a Ladislav Perényi, publikáciu dopĺňajú aj fotografie Tlačovej agentúry SR a ďalších autorov. Pod príťažlivú grafickú úpravu sa podpísal Peter Buček. 

 
 
1/1
 

Knihu si môžete kúpiť vo všetkých dobrých kníhkupectvách, alebo online:

 
Tiráž

Zostavovateľ: Milan Vranka

Zodpovedný redaktor a koordinátor projektu: Ľubomír Souček

Autori textov: Ivor Lehoťan, Peter Pašuth, Roman Riša, Ľubomír Souček, Stano Ščepán, Ján Šiller, Boris Vanya, Milan Vranka, TASR

Autori fotografií: Štartfoto/Ladislav Perényi, Ján Súkup, POCOG/Flickr, SOV/Andrej Galica, Ľubomír Souček, TASR/AP,
TASR/Martin Baumann, Branislav Račko, Michal Svítok

Grafická úprava, layout: Peter Buček – Artwell Creative

Korektúry: Peter Száraz

Preklad do anglického jazyka: Langvista, a. s.

Vytlačil: FINIDR, s. r. o.

 

Publikácia bola vydaná s finančnou podporou Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru
a Slovenskej olympijskej marketingovej, a. s. / Published with financial support of the IOC Olympic Solidarity
and Slovenská olympijská marketingová, Inc.

 

Bratislava 2018, prvé vydanie

 

© Briland, s. r. o., a Slovenský olympijský výbor

Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto publikácie sa nesmie reprodukovať alebo rozširovať akýmkoľvek spôsobom, či už elektronicky, mechanicky, fotografickou reprodukciou alebo inými prostriedkami bez písomného súhlasu majiteľov práv.

 

ISBN 978-80-971948-2-6